W budownictwie stosuje się obecnie podpory stropowe wykonane z metalu, które mogą podtrzymywać stropy, ale mogą znaleźć także wiele innych zastosowań, mogą przykładowo podtrzymywać belki, różne dźwigary, czy też szalunek balkonów.
Oczywiście należy zwrócić uwagę, iż mogą być to podpory różnej wysokości, które będą miały oczywiście możliwość regulacji. Dzięki temu są to bardzo uniwersalne rozwiązania, możemy stosować je także w pozycji poziomej, w zależności od potrzeb z pewnością mogą znaleźć wiele zastosowań na placu budowy.
Podpory budowlane do stropów
Posiadają dużą przewagę nad podporami stałymi ponieważ możemy łatwo podłożyć je pod strop, za pomocą gwintu dokręcić na odpowiednią wysokość. Należy pamiętać iż powinny być umiejscowione na solidnym podłożu, nie powinny się zapadać, dodatkowo ciężar betonu wylany na szalunek może dociskać, zatem należy ustawić je w taki sposób aby były stabilne, oczywiście powinny stać w pozycji pionowej. Na zakończeniach posiadają także otwory, dzięki temu możemy je przykręcić do podstawy, czy też zastosować różnego rodzaju końcówki. Dodatkowo można także zastosować różnego rodzaju dodatki, końcówki które służą do lepszego podtrzymywania belki. Naturalnie możemy zakupić także trójnóg, który pozwoli na najlepsze wypoziomowanie, podtrzymanie podpory.
Oczywiście najbardziej uniwersalne są podpory, które posiadają dużo duży zakres regulacji, dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę, iż powinny być to elementy ocynkowane, dzięki czemu będą odporne na działanie wody. Podpory tego typu mogą być zastosowane w przypadku szalunków stropu, ale także szalunku balkonu. W tym przypadku często balkon będzie dość znacznie wystawał, dlatego też należy zastosować solidną podporę, która wytrzyma duży ciężar. Podkłady tego typu będziemy często ustawiali obok siebie w taki sposób, aby rozłożyć siłę nacisku na poszczególne podpory.
Na rynku znajdziemy podpory budowlane o różnym zakresie regulacji, dzięki temu są to rozwiązania bardzo uniwersalne, które możemy stosować w pionie, w poziomie. Mogą służyć jako rozpórki w przypadku montażu drzwi, okien, różnych elementów które wymagają czasowego zabezpieczenia.